neděle 18. února 2018

#dosvatbyzakocku ÚNOR

Do svatby zbývají 4. měsíce....

Leden bez masa máme úspěšně za sebou! 
Jak jste se dozvěděli v minulém článku, tak jsme se doma rozhodli trošku odpočinout od masa a to na celý měsíc. Aby to pro nás nebylo tak těžké, tak jsme zanechali v jídelníčku ryby.

Jaké to bylo? 
Musím říct, že mi maso ani trošku nechybělo. Jediné co pro mě bylo těžké, bylo vymýšlení jídel a vaření. Jak víte, zrovna nepatřím mezi milovníky stání u plotny :-).
Ze začátku jsem si těžko zvykala, například v restauraci jsem si objednala šťouchané brambory a až potom mi došlo, že se tam přidává šunka. Takže jsem poctivě každý kousek vidličkou vyndavala :D.
Ryby jsme jedli často, ale hlavně proto, že jsme si je zamilovali. Na talíři jsme je měli tak 3-4x týdně.Jak jsem se cítila? 
Úžasný pocit lehkosti...Nejčastější jsem vařila červenou čočku, sushi i lehké těstoviny s rukolou a cherry rajčaty. Došlo mi, že já nepotřebuji mít maso každý den, stačí mi tak 2x týdně. Ale co si budeme povídat, vymýšlení jídel je mnohem lehčí.
Bílkoviny jsem doháněla proteinem a tvarohem.
Od února zase normálně jíme maso a v tom jak se cítím, je opravdu velký rozdíl. Často je mi po konzumaci masa těžko...Takže pokud přemýšlíte nad pauzou od masa, mohu jenom doporučit! Myslím, že tělo vám poděkuje :-).Špagety s cherry rajčaty, rukolou a mozzarellou <3


Jak jsem na tom po měsíci? 
#dosvatbyzakocku jde pomalu, ale za to se cítím hezky. Dole jsou 2 kg a oblečení je mi zase o něco volnější. Cíl je ještě alespoň 5 kg....takže mám co dělat :-)! 
Celkově jsem si uvědomila, co všechno se u mě změnilo. Dřív jsem všechno hrozně hrotila, byla nešťastná z toho jak jde všechno pomalu a když jsem zhřešila, tak jsem se potom trápila a proklínala.
V tomto měsíci jsem se rozhodla hlídat příjem makroživin i příjem podle kalorických tabulek, hlavně abych hlídala příjem bílkovin a tuku ve stravě. 
Teď jsem na tom s psychikou opravdu někde jinde a bude to tím, že stárnu a hlavně, že jsem máma.
Všechno dělám s radostí a i když to jde pomalu, tak mi to rozhodně nevadí. Užívám si to a to, že pro sebe dělám maximum, mi moje tělo vrací ... <3
Myšlení mám převážně hlavně pozitivní a cítím se prostě skvěle.
Naše hlava je to nejdůležitější....<3!

Květen 2017 / únor 2018


Tak zase za měsíc :-)!