sobota 7. listopadu 2015

Zvolněte a regenerujte

Konečně jsem se dostala k dalšímu článku :-)! 

Mrzí mě, že nejsem více aktivní, ale bohužel není dostatek času a proto jsem ráda, že mohu publikovat článek alespoň dvakrát do měsíce. Doufám, že se na mě nezlobíte :-)! 

Už delší dobu mám na srdci článek, který bude probírat regeneraci a celkové "zklidnění".
Jsem vždycky hrozně ráda, když uděláte ve svém životě zlom. Rozhodnete se pro změnu životního stylu, pro redukci, záleží vám na zdraví, ale NIC SE NEMÁ PŘEHÁNĚT! 

Pustíte se do změny po hlavě, dostavují se výsledky, ale vy chcete víc a víc. Zapomínáte na odpočinek, regeneraci a sportujete denně. Vaše tělo se vám ale začne ozývat. 


Co s tím dělat? Začněte naslouchat své tělo! 

Přetrénování ničí dosažené výsledky a znemožňuje vám dosáhnout dalších cílů. Pokud na sobě pociťujete zmíněné příznaky, zvolněte a dopřejte si více volna a odpočinku.
Změňte celkový trénink, snižte intenzitu na nějakou dobu a časem ji postupně zase navyšujte.

Každý tréninkový plán by měl obsahovat alespoň 1-3 dny volna v týdnu. Dny, ve kterých nebudete sportovat, nebudete běhat na páse a ani pár minut posilovat bříško.
Prostě nedělejte nic, u čeho se zapotíte.
Při náročném tréninku poškozujete strukturu svalu (je to normální, při regeneraci dochází k růstu a posílení). Celkově vaše svaly regenerují při nulové aktivitě. Klidně i při ležení u televize.
Když odpočíváte vaše hladina hormonu se vrací do normálu, klesá hladina tuku v krvi. Při 100% odpočinku se tělo nastává rovnováha.

K regeneraci a odpočinku patří i správná strava a pitný režim.
Zvyšte příjem bílkovin a zdravých tuků, které urychlí budování svalové tkáně a dopomáhají k regeneraci. Jezte více zeleniny, která obsahuje vlákninu. Tlumí záněty způsobené náročným tréninkem.

Pijte! Dodržujte pitný režim. Každý z nás by měl přijmou až 40ml vody na 1kg váhy.Dopřejte si něco hezkého... Pohlazení na duši :-).
Pro správný psychicky stav je důležité, myslet sám na sebe. Všichni máme starosti, povinnosti, ale nesmíme se nechat pohltit.
Najděte si chviličku, která bude patřit jenom vám. Nemyslete na nic, nestresujte se, vypněte.
Přečtěte si pár stran z oblíbené knihy, zajděte si na procházku do lesa.

Bez regenerace bych prostě už ani neexistovala :-).
Alespoň jednou týdně si dopřeji několik hodin relaxace. Zajdu si do sauny, nechám promasírovat své ztuhlé tělo ve vířivce, prohřeji své kosti v solárku, napustím si vanu plnou pěny, hraji počítačovou hru...prostě vypnu a pro nikoho než pro sebe, tu nejsem!

Naučte se vnímat sami sebe, naslouchejte svému tělo a pohlaďte svojí duši. To, že změníte svůj život k "lepšímu", neznamená, že své tělo zníčíte stresem a povinnostmi. 
Žádné komentáře:

Okomentovat