úterý 20. října 2015

Srovnejte si vše v hlavě...

Když tu tak přemýšlím o článku, uvědomuji si, že jsem opravdu už "dospělá"....

Před několika lety jsem měla jediný cíl a to zhubnout...Ukázat všem, že to dokážu a nebudu jenom pro smích...
Před dvěma lety byl můj cíl ukázat, že jednou budu dobrá trenérka...(píši dobrá, protože pořád se mám v čem zdokonalovat :-)). 

Tento rok byl pro mne opravdu plný změn...V dubnu jsem podala výpověď ve fitness centru. Netušila jsem, co bude dál, ale věděla jsem, že dělám dobře. Nebyla jsem prostě šťastná....

Můj hlavní cíl, který mám, je být ŠŤASTNÁ. Žijeme pouze jednou a nechci být v mém životě utrápená...
Budovala jsem ve své hlavě sen, který momentálně žiji. Jsem svojí paní, svým šéfem, svým zaměstnancem a dělám konečně přesně to, co mě baví na 100%. 

Čím více pracuji s lidmi, tím více si uvědomuji, co je v životě opravdu důležité. 

Myslet sám na sebe....

Základ všeho jsou emoce a myšlenky.Bez dobrého psychického stavu nikdy nebudeme spokojení. Ani vnitřně a už vůbec ne navenek. 
Poslední dobou vidím kolem sebe mnoho slz, smutku a trápení. Ať už se snažím jakkoliv, uvědomuji si, že pokud sám člověk nechce, tak prostě nic nezmůžu. 

Vždycky jsem se honila za "dokonalou" postavou, chtěla jsem mít vysekané bříško, štíhlá stehna a kulatý, pevný zadek. Sama jsem věděla, že tohle nebude hned, ale po nějaké době jsem vždycky ztratila motivaci. Cvičila jsem z donucení, že prostě musím. Střídaly se mi nálady...jednou nadšení, po druhé slzy a demotivace. 
Nechtěla jsem si připustit, že genetika existuje. Ale vím, že prostě je....Za dva roky jsem udělala na sobě dostatek změn, ale ne ty, které jsem vždycky chtěla.
Vzdát to? Nikdy! Tohle pro mě neskutečná motivace. 

Vnitřně jsem spokojená a po tom, co jsem si v životě zažila, je tohle pro mě výhra. 
Samozřejmě, že jsem typická ženská a vzhledově nikdy nebudu 100% spokojená, ale když si vzpomenu na tu "hromádku neštěstí" před 6 lety, tak si můžu pískat :-). 

Dnes se neženu za dokonalostí, užívám si každého dne, cvičení s klientem, každý bolavý sval a raduji se z maličkostí, které vidím v zrcadle. 
Proto mě tohle všechno hrozně moc baví a těším se na každý trénink. Už dávno jsem pochopila, že "fitness lifestyle" není o tom, mít nejrychlejší proměnu světa nebo níčit si své tělo neustálým začarovaným kruhem, jako jsou třeba sacharidové vlny nebo výčitky z nějaké dobroty. 
Mnoho žen, slečen mi píše bolavé zprávy, jak si prošly extrémním nabíráním tuku, jak zhuntovaly své tělo drastickými dietami a jojo efektem nebo jak jsou na dně z každého přibraného kilogramu.
Já sama jsem si tímhle prošla a proto mohu říct, že každý si musí nabít čumák. 
Důležitější je, si uvědomit svojí chybu a bojovat proti ní. Naštvat se na sebe a změnit to.

Nehledejte motivaci v ostatních, ale jenom v sobě.

První správný krok je ten, že jste si něco uvědomili a chcete to změnit. Nebuďte slibotechna a už vůbec ne vůči sobě. Žádné "na oko", ale NAPLNO! 

Celková životní změna je psychicky náročná, proto nejdříve musíte najít sami v sobě "sebelásku". Pokud se vám chce plakat nad svým odrazem v zrcadle, mohu vám rovnou říct, že to moc daleko nedotáhnete.

Vždy v sobě najděte sílu a chtíč. Každá změna, kterou procházíte může narazit na překážky. To, že jednou ujedete v jídle, neznamená, že všechno hodíte za hlavu.
Holt jste si dali něco dobrého, jsme jenom lidi. Důležitější je to, že se druhý den vzbudíte opět s tou sílou pokračovat a nepřestat.

Nejvíce škodíme sami sobě, když si vnitřně nadáváme, jak nic nedokážeme a pochybujeme o sobě.
Proto si vždy si řekněte jednu větu:" DĚLÁM TO PRO SEBE A SVOJE ŠTĚSTÍ!" 

Jedině člověk, který se má rád, má důvod, proč by měl jíst zdravě. 

Čím více máte stresu a starostí, tím rychleji se to podepíše na vašem zdravotním stavu a věřte, že vaše tělo vám všechno vrátí.
I přes všechny povinnosti si najděte čas sami pro sebe. Nemusíte hned odjíždět na víkend do lázní :-).
Stačí opravdu málo ke zlepšení psychického stavu. Zajděte si sami na procházku do lesa, naplánujte si cvičení na celý týden, zajděte si jednou za čas na masáž nebo do sauny.
Začněte se mít opravdu rádi...podporujte sami sebe a věřte si, že vaší vysněné cesty dosáhnete.

Jenom vaše hlava a váš mozek rozhoduje o tom, co se s vámi bude dít.

Jenom VY v hlavě rozhodujete jestli si lehnete na gauč nebo si půjdete zaplavat.

Jenom VY určíte, jestli si vezmete čokoládu nebo ovoce...

JE TO JENOM O VÁS. 
4 komentáře:

 1. Hezky napsáno. Líbí se mi, že to máš v hlavě srovnané a nehoníš se za nějakým soutěžemním na pódiu (které je teď v kurzu), ale děláš to co tě baví a naplňuje! ♥♥♥

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásně napsáno! Něco takového jsem právě potřebovala :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, tak to je opravdu nádherný článek! :) Jako by mi mluvil z duše.. Teda, i já se k fitness dostala kvůli hubnutí, ale časem se to zvrtlo v pravý opak a jsem jedině ráda, že jsem teď naopak zase přibrala.. ALE o to nejde. Jde o to, že by se člověk měl mít rád takový, jaký je. Když si bude neustále říkat, jak je na nic a nic nezmůže, tak tomu tak opravdu bude. Já vím, je to těžké a sama mám momenty (a někdy i časté), kdy se přesně tak vidím - ošklivá, neschopná, hloupá. Ale je to o tom tyto hlasy potlačit a přesvědčit se, že tomu tak není :) Motivovat se, dávat si dosažitelné cíle, chválit se, dopřát si odpočinku..
  Prostě všeho s mírou a láskou sám k sobě - samozřejmě tou zdravou mírou :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tento článok si vytlačím a nalepím na každú stenu. Krásne napísané ♥

  OdpovědětVymazat